Dziennik elektroniczny

 
 

Nasi absolwenci

Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa. W trakcie nauki w III LO był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (zwolniony z matury z języka polskiego i z WOS-u!). Pisał do gazetki szkolnej „Troll” i współpracował z Fundacją Nowe Media tworząc m.in. gazety internetowe. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie uczy i doktoryzuje się w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Marek wcale nie jest typem kujona, to człowiek z pasją. Fan sportu, m.in. MMA. Często powtarza, że z chęcią wróciłby do czasów liceum, bo tak mu się tam podobało. 
Fan motoryzacji. Jeden z najwybitniejszych absolwentów klasy dziennikarskiej z elementami prawa, zajmujących się dziennikarstwem branżowym. W trakcie nauki w III LO pisał swoje pierwsze teksty dotyczące oczywiście motoryzacji. Obecnie student drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Nauk Technicznych we Wrocławiu, specjalność: dziennikarstwo motoryzacyjne. Współtwórca i redaktor portalu http://power-car.pl/, gdzie prowadzi m.in. rubryki „5 ciekawostek o danej marce” oraz „Samochody niedostępne w Polsce”. Działa również w redakcji czasopisma studenckiego DSW Moto Time. Współpracuje z polskimi zespołami Formuły Student, np. z PWR Racing Team z Wrocławia. Jako dziennikarz uczestniczy w różnych eventach motoryzacyjnych, największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Poza motoryzacją jego hobby jest tenis ziemny. Zapraszamy na FB naszego absolwenta https://www.facebook.com/samochodziarzepl/
Absolwentka klasy dziennikarskiej z elementami prawa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Ukończyła III LO z wyróżnieniem. Przewodnicząca samorządu szkolnego. Dziennikarka szkolnego Radia Tonacja, która przeprowadziła m.in. wywiad z kabaretem Paranienormalni. Kapitan szkolnej drużyny piłki nożnej, z którą zdobyła II miejsce w Pucharze Gliwic. Wszyscy, którzy znają Jagodę wiedzą, że „Gdzie diabeł nie może tam Jagodę pośle”. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Obecnie studiuje socjologię ekonomiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zdobywa nowe umiejętności. Dzięki III LO mogła zostać każdym, postanowiła pozostać sobą.

Drodzy Rodzice!

Świetlica szkolna wchodzi w zasadniczą część pracy dostosowaną do aktualnego planu lekcji.               

W ramach „Przystanku po szkole” będą realizowane następujące zajęcia:

  • Mali badacze  - doświadczenia i eksperymenty w środy 15.15 – 16.15
  • Zostań małym Picasso - zajęcia plastyczne w poniedziałek od 15.15 do 16.15 oraz w czwartek od 14.20 do 15.20
  • Have fun - zajęcia rozszerzające wiedzę z j. angielskiego:
    • dla klasy pierwszej w środy i piątki o 14.20
    • dla klasy  4aP  wtorek 14.20
    • dla klasy  4bP wtorek 15.30
  • EduRobot - zajęcia z robotyki (Lego Mindstorms) czwartek 15.15 (zapisy w tym tygodniu realizacja od października).

Na powyższe zajęcia można zgłosić dziecko osobiście lub poprzez e-dziennik.

 

Zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej będą prowadzone dla chętnych dzieci w miarę możliwości.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie dla uczestników świetlicy wyprawki, której orientacyjną listę Państwu przekazujemy, materiały zostaną wykorzystane w trakcie zajęć świetlicowych (nie tylko plastycznych).

Mamy nadzieje, że Państwa dzieci spędzą czas w świetlicy radośnie i kreatywnie :-)

 Zachęcamy do współpracy.

Wychowawcy świetlicy

 

 

Zmień kontrast

Projekty międzynarodowe

Projekt realizowany od 1 października 2019 r. do 31 września 2021 r. 

Projekt realizowany od 1 października 2018 r. do 31 września 2020 r. 


Radio Tonacja

Gliwicki Bieg Uliczny

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym tygodniu
514
1188
10942
18118

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com